Kostka brukowa II gatunek - odradzamy - Centrum ogrodzeń i kostki brukowej

26 stycznia 2024 Wojtek

Wybór kostki brukowej do naszego ogrodu czy podjazdu jest decyzją, która wpływa nie tylko na estetykę, ale także na funkcjonalność i trwałość nawierzchni. W tym kontekście, ważne jest, aby zwrócić szczególną uwagę na jakość kostki brukowej, którą zamierzamy zakupić. Kostka brukowa II gatunku, choć często kusząca niższą ceną, może nie spełnić naszych oczekiwań pod względem estetycznym i praktycznym.

Dlaczego należy unikać kostki brukowej II gatunku

Kostka brukowa II gatunku charakteryzuje się większymi uszkodzeniami, które mogą być widoczne zarówno na powierzchni bocznych, jak i pionowych elementów. Różnice kolorystyczne w ramach jednej partii, bardziej intensywne przebarwienia na pojedynczych elementach, czy widoczne uszkodzenia naroży, mogą znacząco wpływać na końcowy wygląd ułożonej nawierzchni. Dodatkowo, niska jakość materiału może skutkować problemami z trwałością i wytrzymałością kostki, szczególnie w warunkach ekstremalnych, takich jak intensywne użytkowanie czy zmienne warunki atmosferyczne.

Dlatego ważne jest, aby podczas wyboru kostki brukowej kierować się nie tylko ceną, ale przede wszystkim jej jakością. Inwestycja w kostkę brukową I gatunku, choć początkowo może wydawać się droższa, w długoterminowej perspektywie zapewnia większą satysfakcję z użytkowania, lepszą estetykę i mniejsze ryzyko konieczności przeprowadzania kosztownych napraw. W dalszej części artykułu przyjrzymy się bliżej, dlaczego warto zainwestować w kostkę brukową I gatunku oraz na co zwrócić uwagę podczas jej wyboru.

Zwróć uwagę na wygląd kostki brukowej

Wybierając kostkę brukową do naszych projektów, kluczowe jest zwrócenie uwagi na jej wygląd i jakość. Kostka brukowa I gatunku powinna charakteryzować się jednolitą kolorystyką w ramach jednej partii, z minimalnymi przebarwieniami na pojedynczych elementach. Ważne jest, aby na powierzchni kostek nie było widocznych rys ani pęknięć. Nawet drobne uszkodzenia mogą mieć znaczący wpływ na trwałość i estetykę nawierzchni po ułożeniu.

W przeciwieństwie do tego, kostka brukowa II gatunku często posiada widoczne większe uszkodzenia, co może prowadzić do problemów zarówno estetycznych, jak i praktycznych. Różnice w kolorystyce poszczególnych elementów i bardziej intensywne przebarwienia mogą sprawić, że ułożona nawierzchnia będzie wyglądała niejednorodnie i nieestetycznie.

Wybierając kostkę brukową, warto także zapytać sprzedawcę o grubość warstwy ściernej. Jest to istotny parametr, który wpływa na trwałość kostki. Normy mówią, że warstwa ścieralna powinna mieć co najmniej 4 mm grubości, ale w kostkach dobrej jakości ta warstwa może wynosić nawet 7-10 mm. Grubsza warstwa ścieralna zapewnia większą wytrzymałość na ścieranie i wpływ warunków atmosferycznych, co jest szczególnie istotne w miejscach o intensywnym użytkowaniu.

Inwestycja w kostkę brukową I gatunku to decyzja, która przekłada się na długotrwałą satysfakcję z użytkowania, zapewniając estetyczny wygląd i trwałość nawierzchni przez wiele lat.


Centrum ogrodzeń i kostki brukowej - najwyższa jakość produktów

Centrum ogrodzeń i kostki brukowej

Kostka brukowa najwyższej jakość!


Dobra kostka brukowa – gwarancja jakości i trwałości

Inwestując w kostkę brukową, kluczowe jest skupienie się na jakości produktu. Najlepiej jest kupować kostkę w sprawdzonym miejscu, gdzie możemy liczyć na wsparcie doświadczonego sprzedawcy lub u wiarygodnego dystrybutora, który oferuje produkty gwarantowanej jakości. Kostki brukowe produkowane zgodnie z normą PN-EN 1338 – Betonowe kostki brukowe. Wymagania i metody badań, są synonimem wysokiej jakości. Takie materiały poddawane są rygorystycznym testom zarówno na etapie produkcji, jak i gotowego produktu, co gwarantuje ich trwałość i wytrzymałość.

Na etapie produkcji istotnym parametrem jest stopień zagęszczenia kostki – im jest on wyższy, tym produkt ma lepsze właściwości. Kostki brukowe testowane są również pod kątem wytrzymałości na łamanie i ściskanie. Zgodnie z polskimi normami jakości, wytrzymałość kostek na ściskanie nie może być mniejsza niż 50 Mpa. Taka wytrzymałość zapewnia odporność na intensywne eksploatacje i trudne warunki atmosferyczne.

Kluczowym parametrem jest również nasiąkliwość kostki, czyli jej zdolność do wchłaniania wody. Im jest ona mniejsza, tym kostka jest bardziej odporna na zimowe warunki, takie jak cykle zamarzania i odmarzania, które mogą powodować uszkodzenia. Informacje o właściwościach kostki znajdziemy w deklaracjach właściwości użytkowych, deklaracjach zgodności lub kartach technicznych produktu, dostępnych zazwyczaj na stronach internetowych producentów.

Po kostkę brukową najwyższej jakości od wiodących producentów zapraszamy do Centrum ogrodzeń i kostki brukowej.

Kategorie: Aktualności